هزینه زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا

http://giulioc29.files.wordpress.com/2007/12/800px-sydney_opera_house_and_skyline.jpg

استرالیا از سطوح عالی رفاهی و هزینه های مناسب زندگی بهره مند است . انتخاب شما برای مکان تحصیلی خود، خواه دریک شهر بزرگ و یا نواحی اطراف شهری و همچنین الگوی زندگی شخصی شما، سطح نهایی هزینه های شما را تعیین می نماید.

شرایط مختلفی برای مسکن و سکنی گزیدن دانشجویانی که در استرالیا تحصیل می نمایند، وجود دارد. بسیاری از دانشگاه ها و دانشکده های TAFE از طریق دفاتر مسکن خود به دانشجویان کمک می نمایند. دانشجویان باید به محض اینکه دانشگاه ثبت نام آنها را تأیید می نماید، توصیه های این مراکز را برای یافتن مسکن مناسب بکار گیرند.

بسیاری از دانشگاهها و دانشکده ها دارای مراکز اقامتی برای دانشجویان هستند که این مراکز امکانات خواب، آسایش و خوراک دانشجویان را فراهم می آورند.
دانشجویان میتوانند در صورت تمایل آپارتمان و یا خانه ای را اجاره نمایند که معمولا این کار به صورت اشتراکی با چند دانشجوی دیگر انجام می پذیرد.
بسیاری ار دانشجویان حداقل برای چند ماه اول ترجیح میدهند که با خانواده های استرالیایی اقامت گزینند. به این نحوه اقامت ” اقامت در منزل ” می گویند که در آن صورت اتاق و غذای شخص در آن در نظر گرفته شده است.

هزینه ها و امکان انتخاب هر روش در نقاط مخالف استرالیا متفاوت می باشد.بسیاری از موسسات آموزشی در استرالیا شخصی را به عنوان افسر مسئول برای کمک در امر انتخاب مکان زندگی در نظر می گیرند تا بتوانند به دانشجویان در امر انتخاب مسکن و مکان زندگی در داخل و یا در نزدیکی موسسه آموزشی کمک نماید.

هزینه های در نظر گرفته شده زیر تخمینی می باشند :

هم خانگی با خانواده های استرالیائی همراه با خوراک روزانه

۱۱۰-۲۷۰ دلار استرالیا در هفته
مسافر خانه و اقامت گاههای موقت برای دانشجویان

۸۰-۱۳۵ دلار استرالیا در هفته

هم اتاقی با دانشجویان دیگر

۵۰-۱۶۰ دلار استرالیا در هفته

اجاره خانه و یا اتاق

۷۰-۳۵۰ دلار استرالیا در هفته

خوابگاه دانشگاه ۸۰-۲۵۰ دلار استرالیا در هفته
پانسیون شبانه روزی ( هزینه های ثبت نام منظور نگردیده اند)

۸۰۰۰ –۱۱۰۰۰ دلار استرالیا در سال

آپارتمانهای دانشگاه ،کالج های اقامتی و ساختمانهای قابل سکونت مرتبط به موسسه آموزشی (که شامل همه امکانات زندگی و غذا نیز می باشند ) ممکن است در اختیار  دانشجویان تمام وقت با هزینه مناسب قرار گیرد.

بهر حال تعداد درخواستها برای برخورداری از این مراکز بسیار بالاست و این درخواستها باید توسط موسسه آموزشی مرتبط ارزیابی گردد.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.
One Response
  1. علی says:

    من شرکت سفیر را خیلی قبول دارم چون از طریق این شرکت مهاجرت کردم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *